Festiwal Baterii

Klienci:
Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Partnerzy i patroni medialni:
Radio Eska, Radio Kolor, Radio Złote Przeboje, Radio Wawa, Rock Radio, Radio Plus Warszawa, Radio TOK FM
Konkurs „Festiwal Baterii” został zorganizowany dzięki pozyskaniu przez nas środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przygotowaliśmy go dla naszego Klienta – firmy Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie tekstu piosenki zachęcającego do prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami – na podstawie przekazanych dzieciom materiałów i kryteriów. Na podstawie wybranego przez Jury (etap I) i internautów (etap II) tekstu wyłoniono zwycięzcę. Zespół ten podczas czterodniowych warsztatów, w profesjonalnym – mobilnym studio, nagrał piosenkę i teledysk.

Muzykę do tekstu napisała i użyczyła głosu Paulina Przybysz

(ex wokalistka zespołu Sistars,która obecnie zajęła się karierą solową).
Celem konkursu „Festiwal Baterii” było podniesienie świadomości społecznej i wiedzy Polaków w zakresie odpowiedniego postępowania ze zużytymi bateriami oraz zagrożeń dla środowiska i człowieka wynikających z pozbywania się ich w nieprawidłowy sposób.
Dzięki projektowi i powstałemu utworowi, który przez ponad 7 tygodni nie schodził z pierwszego miejsca list przebojów

– komunikat dotarł do kilku milionów Polaków.info@ebd.org.pl

EBD Sp. z o.o.
ul. Klimczaka 17 lokal 107
02-797 Warszawa


projekt i wykonanie A. Lodzińska